Lakošana poligrāfijā

Sākumlapa / Pēcdrukas apstrāde/ Lakošana poligrāfijā

Lakošana - neparastu vizuālo efektu radīšana

Poligrāfijas produkcijas lakošana ir viens no izplatītākajiem poligrāfijas produkcijas pēcdrukas apstrādes veidiem. Lakošanas popularitāte izskaidrojama ar plašām dekorēšanas, neparastu vizuālo efektu radīšanas iespējām un labu aizsargfunkciju.

Cenas Galerija Pasūtīt

Lakošana - neparastu vizuālo efektu radīšana

Lakošanas procesa izmaksas

No 30 EUR (cena var mainīties atkarība no daudzuma, izmēra, materiāla utt.)

 

Lakošanas veidi

Lakošana ar ofseta (eļļas) laku– Ofseta laka

Ofseta lakas tiek uzklātas tāpat, kā notiek tā pat kā krāsas no ofseta mašīnas drukas sekcijas. Lakojot var izmantot matēto vai glancēto ofseta laku. Kā visas lakas, ofseta laka paaugstina aizsardzību no nelabvēlīgu ārējo apstākļu iedarbības un novērš ātru krāsas slāņa nodilumu. Lakošana ar ofseta laku ir salīdzinoši lēts poligrāfijas produkcijas lakošanas veids, tāpēc tas ir tik izplatīts.

Ofseta lakošana atšķiras ar lielu lakas klāšanas ātrumu un nenozīmīgu pārklājuma biezumu, kas parasti nepaaugstina papīra blīvumu.

Lakošana ar ūdens dispersijas laku – UD laka

UD-lakas uzklāšanai drukas mašīnai jābūt speciālai lakošanas sekcijai. UD-lakai ir praktiski tās pašas īpašības, kas ofseta lakai. Lakas ne tikai nodrošina iespiedprodukcijas aizsardzību no dažādiem negatīviem faktoriem, bet arī palielina krāsu piesātinātību, dod krāsām un toņiem spilgtumu, padara attēlus kontrastainākus. Pie daļējas UD lakošanas palīdzēs izcelt atsevišķas noformējuma detaļas, piesaistot tām papildus uzmanību.

Šīs lakas īpašība ir tā, ka drukāto loksni pēc lakošanas nav nepieciešams ilgstoši žāvēt un tā ir praktiski uzreiz gatava nākošajai pēcdrukas apstrādei. Vēl jāatzīmē, ka šīs lakas ne tikai ātri žūst, bet arī paātrina krāsas fiksāciju uz apdrukājamā materiāla un ar laiku nepaliek dzeltenas.

Ultraviolētas cietēšanas laka – UV lakošana

UV-laku var klāt ļoti plānā, kā arī diezgan biezā kārtā. Lakošanā tiek izmantoti speciāli sveķi, kas sacietē UV- starojuma iedarbībā. Laka tiek uzklāta ar speciālām drukas mašīnām, diezgan bieži UV-lakošanu veic trafareta drukas veidā, parasti nelielām tirāžām. UV-lakošanā var izmantot kā matētās, tā arī glancētās lakas. Pēdējā laikā plašu popularitāti ieguvusi UV-lakošana izmantojot glitterus. Veicot glitera lakošanu, lakas sastāvā ietilpst daudzveidīgi un daudzkrāsaini spīdumi. Atkarībā no spīdumu daudzuma, izmēra un krāsu gammas var iegūt visdažādākos vizuālos efektus, kuri spēj dot gatavai produkcijai spilgtu, neatkārtojamu un neaizmirstamu ārējo izskatu.

Daļēja UV-lakošana ir viens no populārākiem iespiedprodukcijas lakošanas veidiem. Fragmentāra UV-lakošana pamanāmi izceļ svarīgākos dizaina elementus, padarot tos izteiktus un pamanāmākus.

Pilnīgā UV-lakošanā laka tiek uzklāta uz visu produkcijas virsmu. Ar pilnīgu lakošanu tiek izgatavoti vāki, mapes, atklātnes un cita poligrāfijas produkcija.

UV lakošana atšķiras no citiem lakošanas veidiem ar to, ka šī laka nodrošina ļoti augstu blīvuma slāni, kuru pat var salīdzināt ar laminēšanu.

Kāpēc jāizvēlas mūs?

Ātrums

Ātrums

Ātrs izpildes termiņš! Lakošana nedēļas laikā!
Kvalitāte

Kvalitāte

Jaunākās paaudzes aprīkojums! Mēs izmantojam augstas kvalitātes un videi draudzīgus materiālus!
100 % Garantija

100 % Garantija

Nodrošinām visai poligrāfijas produkcijai kvalitātes garantiju!

Par lakošanu

Lakošana ir lakas pārklājumu veidošana uz poligrāfijas izstrādājuma virsmas. Lakas kārtiņa pasargā virsmu no nelabvēlīgu ārējo apstākļu iedarbības, kā arī uzlabo produkcijas izskatu.

Lakošana var būt pilnīga vai daļēja. Pie pilnīgas lakošanas viss drukas lauks tiek pārklāts ar laku, pie daļējas – laku izmanto detaļu izcelšanai. Lakošanā izmanto glancēto vai matēto laku. Glancēta laka pastiprina krāsu efektu, spilgtumu un produkcijai ir krāsaināks skats. Matēta laka produkcijai dod iespēju izvairīties no atspulgiem un iespiedprodukcija izskatīsies eleganti. Eksistē daudz interesantu variantu vienlaicīgai dažādu laku izmantošanai: matēta un glancētā laka, glancētā un perlamutra laka, matēta un glancētā laka ar glitteriem vai pigmentiem utt. Pēdējā laikā arvien plašāku izplatību iegūst lakas ar dažādām aromātiskām piedevām.

Lakas tiek iedalītas trijos pamattipos: ofseta (eļļas) laka, ūdens dispersijas laka (UD) un ultravioletās cietēšanas laka (UV). Lakas atšķiras ar ķīmisko sastāvu un uzklāšanas tehnoloģiju. Eļļas lakas pārsvarā nostiprinās oksidatīvā polimerizācijā, ūdens dispersijas laka iesūcas un iztvaiko, ultravioletās cietēšanas laka polimerizējas ultravioleto staru iedarbībā.

Lakošanas pakalpojuma izmaksas tiek aprēķinātas individuāli atkarībā no lakošanas veida, apdrukas lauka formāta, tirāžas, sarežģītības pakāpes un citiem faktoriem.

Biežāk uzdotie jautājumi

Nē, lakošana ir piemērota gan krāsainiem, gan melnbaltiem izstrādājumiem. Tas var ievērojami uzlabot to izskatu un piedāvāt papildu aizsardzību neatkarīgi no krāsu klāsta.
Lakošana piedāvā plašas iespējas dekorēt poligrāfiskos izstrādājumus ar matētu vai spīdīgu virsmu, reljefiskiem elementiem un citiem vizuāliem efektiem, kas piešķir produktiem unikālu izskatu.
Jā, lakošana nodrošina papildu aizsardzību pret bojājumiem, berzi un mitrumu, tādējādi veicinot izstrādājuma ilgmūžību un saglabājot tā estētisko izskatu ilgāku laiku.
Lakošana var radīt dažādus efektus, piemēram, spīdumu, reljefu, metālisku izskatu vai UV aizsardzību, kas atbilst jūsu izstrādājuma dizaina un mērķu prasībām.
Jā, lakošanu var pielietot dažādiem poligrāfiskiem izstrādājumiem, piemēram, vizītkartēm, plakātiem, brošūrām, iepakojumiem u.c., lai tiem piešķirtu izcilu un neatkārtojamu izskatu.
Lakošanu poligrāfijā veic, izmantojot speciālu ierīci, ko sauc par lakošanas mašīnu vai laku uzklāšanas iekārtu. Tā nodrošina vienmērīgu un precīzu lakošanas procesu.
Lai pasūtītu lakošanas pakalpojumu no, aicinām aizpildīt mūsu tiešsaistes pasūtījuma formu, kurā varat norādīt savus vēlamos parametrus un izvēlēties lakošanas veidu.
Jā, mūsu speciālisti ir gatavi sniegt konsultācijas par lakošanas iespējām un to pielietojumu jūsu izstrādājumu kontekstā. Lūdzu, sazinieties ar mums, izmantojot norādītos kontaktinformāciju, un mēs ar prieku palīdzēsim jums.
Poligrāfijas produkcijas lakošana ir populāra pēcdrukas apstrādes metode, kas ļauj radīt neparastus vizuālos efektus. Lakošana ne tikai dekorē izstrādājumu, bet arī nodrošina papildu aizsardzību pret bojājumiem.

Atsauksmes

Atsauksmes
atstāt atsauksmi

  Mūsu kontakti

  Mūsu adrese
  Lāčplēša iela 70, Rīga, Latvija, LV-1011
  Tālruņa numurs
  +371 27863280
  Epasta adrese
  info@tipografijas.lv

  NOFORMĒT PASŪTĪJUMU VAI UZDOT JAUTĀJUMU