Lakošana poligrāfijā

Sākumlapa / Pēcdrukas apstrāde/ Lakošana poligrāfijā

Lakošana - neparastu vizuālo efektu radīšana

Poligrāfijas produkcijas lakošana ir viens no izplatītākajiem poligrāfijas produkcijas pēcdrukas apstrādes veidiem. Lakošanas popularitāte izskaidrojama ar plašām dekorēšanas, neparastu vizuālo efektu radīšanas iespējām un labu aizsargfunkciju.

Cenas Galerija Pasūtīt

Lakošana - neparastu vizuālo efektu radīšana

Lakošanas procesa izmaksas

No 30 EUR (cena var mainīties atkarība no daudzuma, izmēra, materiāla utt.)

 

Lakošanas veidi

Lakošana ar ofseta (eļļas) laku– Ofseta laka

Ofseta lakas tiek uzklātas tāpat, kā notiek tā pat kā krāsas no ofseta mašīnas drukas sekcijas. Lakojot var izmantot matēto vai glancēto ofseta laku. Kā visas lakas, ofseta laka paaugstina aizsardzību no nelabvēlīgu ārējo apstākļu iedarbības un novērš ātru krāsas slāņa nodilumu. Lakošana ar ofseta laku ir salīdzinoši lēts poligrāfijas produkcijas lakošanas veids, tāpēc tas ir tik izplatīts.

Ofseta lakošana atšķiras ar lielu lakas klāšanas ātrumu un nenozīmīgu pārklājuma biezumu, kas parasti nepaaugstina papīra blīvumu.

Lakošana ar ūdens dispersijas laku – UD laka

UD-lakas uzklāšanai drukas mašīnai jābūt speciālai lakošanas sekcijai. UD-lakai ir praktiski tās pašas īpašības, kas ofseta lakai. Lakas ne tikai nodrošina iespiedprodukcijas aizsardzību no dažādiem negatīviem faktoriem, bet arī palielina krāsu piesātinātību, dod krāsām un toņiem spilgtumu, padara attēlus kontrastainākus. Pie daļējas UD lakošanas palīdzēs izcelt atsevišķas noformējuma detaļas, piesaistot tām papildus uzmanību.

Šīs lakas īpašība ir tā, ka drukāto loksni pēc lakošanas nav nepieciešams ilgstoši žāvēt un tā ir praktiski uzreiz gatava nākošajai pēcdrukas apstrādei. Vēl jāatzīmē, ka šīs lakas ne tikai ātri žūst, bet arī paātrina krāsas fiksāciju uz apdrukājamā materiāla un ar laiku nepaliek dzeltenas.

Ultraviolētas cietēšanas laka – UV lakošana

UV-laku var klāt ļoti plānā, kā arī diezgan biezā kārtā. Lakošanā tiek izmantoti speciāli sveķi, kas sacietē UV- starojuma iedarbībā. Laka tiek uzklāta ar speciālām drukas mašīnām, diezgan bieži UV-lakošanu veic trafareta drukas veidā, parasti nelielām tirāžām. UV-lakošanā var izmantot kā matētās, tā arī glancētās lakas. Pēdējā laikā plašu popularitāti ieguvusi UV-lakošana izmantojot glitterus. Veicot glitera lakošanu, lakas sastāvā ietilpst daudzveidīgi un daudzkrāsaini spīdumi. Atkarībā no spīdumu daudzuma, izmēra un krāsu gammas var iegūt visdažādākos vizuālos efektus, kuri spēj dot gatavai produkcijai spilgtu, neatkārtojamu un neaizmirstamu ārējo izskatu.

Daļēja UV-lakošana ir viens no populārākiem iespiedprodukcijas lakošanas veidiem. Fragmentāra UV-lakošana pamanāmi izceļ svarīgākos dizaina elementus, padarot tos izteiktus un pamanāmākus.

Pilnīgā UV-lakošanā laka tiek uzklāta uz visu produkcijas virsmu. Ar pilnīgu lakošanu tiek izgatavoti vāki, mapes, atklātnes un cita poligrāfijas produkcija.

UV lakošana atšķiras no citiem lakošanas veidiem ar to, ka šī laka nodrošina ļoti augstu blīvuma slāni, kuru pat var salīdzināt ar laminēšanu.

Kāpēc jāizvēlas mūs?

Ātrums

Ātrums

Ātrs izpildes termiņš! Lakošana nedēļas laikā!
Kvalitāte

Kvalitāte

Jaunākās paaudzes aprīkojums! Mēs izmantojam augstas kvalitātes un videi draudzīgus materiālus!
100 % Garantija

100 % Garantija

Nodrošinām visai poligrāfijas produkcijai kvalitātes garantiju!

Par lakošanu

Lakošana ir lakas pārklājumu veidošana uz poligrāfijas izstrādājuma virsmas. Lakas kārtiņa pasargā virsmu no nelabvēlīgu ārējo apstākļu iedarbības, kā arī uzlabo produkcijas izskatu.

Lakošana var būt pilnīga vai daļēja. Pie pilnīgas lakošanas viss drukas lauks tiek pārklāts ar laku, pie daļējas – laku izmanto detaļu izcelšanai. Lakošanā izmanto glancēto vai matēto laku. Glancēta laka pastiprina krāsu efektu, spilgtumu un produkcijai ir krāsaināks skats. Matēta laka produkcijai dod iespēju izvairīties no atspulgiem un iespiedprodukcija izskatīsies eleganti. Eksistē daudz interesantu variantu vienlaicīgai dažādu laku izmantošanai: matēta un glancētā laka, glancētā un perlamutra laka, matēta un glancētā laka ar glitteriem vai pigmentiem utt. Pēdējā laikā arvien plašāku izplatību iegūst lakas ar dažādām aromātiskām piedevām.

Lakas tiek iedalītas trijos pamattipos: ofseta (eļļas) laka, ūdens dispersijas laka (UD) un ultravioletās cietēšanas laka (UV). Lakas atšķiras ar ķīmisko sastāvu un uzklāšanas tehnoloģiju. Eļļas lakas pārsvarā nostiprinās oksidatīvā polimerizācijā, ūdens dispersijas laka iesūcas un iztvaiko, ultravioletās cietēšanas laka polimerizējas ultravioleto staru iedarbībā.

Lakošanas pakalpojuma izmaksas tiek aprēķinātas individuāli atkarībā no lakošanas veida, apdrukas lauka formāta, tirāžas, sarežģītības pakāpes un citiem faktoriem.

Atsauksmes

Atsauksmes

Mūsu kontakti

Mūsu adrese
Lāčplēša iela 70, Rīga, Latvija, LV-1011
Tālruņa numurs
+371 27863280
Epasta adrese
info@tipografijas.lv

NOFORMĒ PASŪTĪJUMU


  Biežāk uzdotie jautājumi

  Mūsu adrese ir  Lāčplēša iela 70-2, Rīga, Latvija, LV-1011

  Jā, pasūtījumu nelielās tirāžās iespējams nodrukāt stundas līdz vienas dienas laikā, taču jāņem vērā, ka maketam jābūt gatavam drukai, kā arī par pakalpojumu iespējama neliela papildu samaksa.

  Ar visiem mūsu piedāvātajiem pakalpojumiem un to izmaksām varat iepazīties sadaļās – PRODUKCIJA un CENAS.

  Ja neizdodas atrast sev nepieciešamo informāciju, droši varat atsūtīt pieteikuma formu, norādot nepieciešamo tirāžu, formātu, materiālu. Kā arī zvanot uz nr. +371 27863280 vai +371 67217802 un rakstot e-pastā – info@tipografijas.lv

  Vektorfails ir dizaina programmā veidota datne, ar kuru iespējams manipulēt Jūsu dizainu.

  Lai nodrukātu Jūsu pasūtījumu augstākajā kvalitātē, mums nepieciešams .eps, .cdr vai vector .pdf pareizi saglabāts fails, jo ar to ir viegli manipulēt, piemēram, mainot izmērus, taču .doc, .jpg, .tif fails mainīs savu sākotnējo kvalitāti, kļūs pikseļains, vai to nevar rediģēt vai tas ir darbietilpīgs darbs.

  Ja Jums nav iespējas pašiem izveidot maketu, kas būs derīgs drukāšanai, piedāvājam to izveidot par atsevišķu samaksu!

  Jā, piegāde iespējama ar Omniva, DPD, pasta u.c. nozares pakalpojumu sniedzēju starpniecību, par to piemērojama papildu samaksa.

  Jā, par atsevišķu samaksu varam izgatavot paraugu pirms pilnas tirāžas realizēšanas.